Печені пиріжки зі свинячими легенями
Яловичий і свинячий лівер – смачний, ситний і недорогий продукт, з якого можна приготувати різні страви від печені й других страв до вареників, млинців і випічки. Пропонуємо до вашої уваги чудовий рецепт печених пиріжків зі свинячими легенями, які сподобаються вам і вашим гостям за святковим столом.
Печені пиріжки зі свинячими легенями пропонуємо приготувати в духовці з безопарного дріжджового тіста на молоці з додаванням яйця та сметани. Начинка максимально проста – відварені та пропущені через м'ясорубку легені потрібно підсмажити на олії з додаванням цибулі, солі та перцю. За бажання можете урізноманітнити начинку, змішавши легені під час смаження навпіл з відвареною свинячою чи курячою печінкою.
Для тіста:
- борошно – 800 г + трохи на підсипку
- молоко – 400 мл
- сметана – 100 г
- дріжджі свіжі – 30 г
- яйця – 2 шт.
- сіль – 1 ч. ложка
- цукор – 1 ст. ложка
Для начинки:
- олія рослинна – 80-100 г (за потребою)
- легені свинячі – 500-600 г
- цибуля ріпчаста - 2 шт.
- сіль, перець чорний мелений – за смаком
Додатково:
- олія рослинна для змащення дека – 2 ст. ложки
- яйце для змащення пиріжків перед випіканням – 1 шт. (+ 1 ст. ложка молока)
Готуємо печені пиріжки зі свинячими легенями
1. Підготуйте всі необхідні інгредієнти. Свинячі легені відваріть заздалегідь. Перед варінням слід замочити в холодній воді на кілька годин, змінюючи 2-3 рази воду протягом цього часу.
2. З вимочених легень не забудьте видалити трахею з великими дихальними трубками, знову ретельно промийте, наріжте на великі шматки, складіть у простору каструлю і залийте холодною водою.
3. Майте на увазі, що легені під час варіння спливуть на поверхню, тому не варто наливати воду в каструлю під верх, щоб шматки субпродукту не піднімали кришку.
4. Після закипання води зменште вогонь до слабкого кипіння і варіть легені 1-2 години. У процесі варіння знімайте піну, що утворюється. Відварений субпродукт промийте остаточно від залишків піни і перекладіть у миску для охолодження.
5. Тим часом замісіть тісто. Для цього просійте борошно в глибоку миску, зробіть у гірці поглиблення, всипте сіль, розбийте яйця, додайте сметану. У невеликій ємності розведіть дріжджі у теплому молоці (35-40 градусів) з додаванням цукру.
6. Підливаючи дріжджову суміш, замісіть м'яке еластичне тісто, накрийте рушником і поставте в тепле місце для підйому на 1 годину. За цей час тісто має збільшитися в об’ємі приблизно 2-3 рази.
7. Доки тісто підходить, займіться начинкою. Легені, що охолону, поріжте дрібніше і пропустіть через м'ясорубку. Цибулю ріпчасту очистіть від лушпиння, наріжте дрібними кубиками і підсмажте в глибокій сковороді на олії до м'якості.
8. Додайте мелені легені і продовжуйте смажити до зміни кольору від сірого до коричневого. Наприкінці смаження посоліть, поперчіть до смаку і смажте ще 1-2 хвилини. Зніміть сковороду з вогню та залиште начинку охолоджуватися.
9. Увімкніть духовку до 190 градусів. Деко змастіть олією і застеліть папером для випічки. Тісто, що підійшло, обімніть, викладіть на стіл, присипаний борошном, сформуйте валик і наріжте на рівні шматочки.
10. З кожного шматочка тіста розкачайте круглу заготовку, викладіть на середину порцію начинки та защипніть краї тіста, формуючи овальні або круглі пиріжки. Складіть пиріжки на деко швом вниз і залиште для вистоювання на 20-30 хвилин.
11. Змастіть верх пиріжків яйцем (або яєчно-молочною сумішшю), поставте деко в духовку, розігріту до 190 градусів, і випікайте пиріжки 25-30 хвилин до рум'яної скоринки. Потім перекладіть на таріль і накрийте рушником на 20-30 хвилин.
12. Коли печені пиріжки зі свинячими легенями злегка охолонуть, можете подавати їх для домашнього споживання чи пригощати гостей. Такі чудові пиріжки незамінні в дорозі, на пікніку, для смакування на роботі, в дорозі чи в школі.
Смачного!